PDA

View Full Version : Autobusu kustības saraksts

mr_serge
2009-01-13, 02:37
Sākotnēji gribēju par to rakstīt savā blogā, bet ienāca prātā, ka šeit varētu izraisīt par šo tēmu diskusijas un, iespējams, iegūt kādu jaunu domu.

Tātad, kopš jaunā gada manā meža nekurciemā Silakrogā ir jauns sabiedriskā transporta kustības saraksts, kas saistīts ar to, ka Rīgas satiksme ir atteikusies vispār šo maršrutu apkalpot. Līdz ar jaunu uzņēmumu ir parādījies arī jauns kustības saraksts, kas piestiprināts pie autobusu pieturvietas zīmes.

Lūk, var redzēt oriģinālu:
http://mrserge.lv/wp-content/silakrogs-riga-original-jaunais-saraksts.png

Bez šaubām, šitādā murgā ir grūti orientēties, jo reāli visi šie maršruti ved uz vienu un to pašu vietu. Šis neveiksmīgais atdarinājums no ne pārāk labā Rīgas satiksmes varianta man uzdzen šermuļus. Tieši tāpēc nācās veidot tādu variantu, kādu pats gribētu ikdienā izmantot.

http://mrserge.lv/wp-content/silakrogs-riga-sergeja-variants-jaunais-saraksts.png

Pirmkārt, man šķiet neloģiski dēļ dažiem autobusiem taisīt atsevišķu tabulu papildus mini–maršrutiem. Vēl jo vairāk man šķiet jocīgi katru atiešanas laiku ielikt savā šūnā, ja tam pat nav sakara ar dalījumu stundu skalās (kā tas ir ļoti ērti izdarīts bieži, bet neregulāri kursējošam transportam pilsētās). Un pavisam jocīgs ir dalījums atsevišķās tabulās brīvdienām un darba dienām, ja izmaiņas ir samērā niecīgas.

Jā, vēl tikai atsevišķi par darba dienu un sestdienu kustības grafiku un vizualizācijas paņēmienu. Tā kā šie divi apzīmējumi ir samērā tuvi pēc savas loģiskās būtības, tie ir ielikti tonāli tuvās krāsās. Savukārt sakarā ar to, ka grafiku varētu skatīties arī cilvēks ar krāsu uztveres problēmām, tad tie ir gaišāki par visās dienās kursējošā transporta vizuālo attēlojumu. Tāpēc gadījumā, ja pieturvietā nonāks daltoniķis, arī viņam nebūs problēmu vismaz ar īpaši nozīmīga (lasi—visās dienās kursējoša) transporta kustību.

P.S. Man ir aizdomas, ka arī šo kustības grafiku mēs varētu vienkāršot. Tieši par to arī vēlētos dzirdēt jūsu komentārus.

Medniex
2009-01-13, 12:52
Nu bet tad atkal krāsu mainīšanas vietā varētu lietot kādu pasvītrojumu vai simbolu, tad pēc idejas nevajadzētu būt nekādām problēmām :D Ja kas, manā pusē ir tāds maršrutiņš Liepāja - Nīca un tam ir tieši šāda tipa kustību saraksts :)

mr_serge
2009-01-13, 13:03
Redzi, tomēr ir ļoti liela atšķirība starp to, kad autobuss iet un kāds cipars būs uzkabināts uz autobusa. Līdz ar to ir arī nozīme tam, lai kodējumi (krāsa, simbols) nejauc prātu.
Starp citu, nevari nofotografēt savu autobusu kustības sarakstu un ievietot šeit?

termometrs
2009-01-13, 13:38
es sad tad ari izmantoju sos pasu marsrutus- tavs variants tads krietni vien kabatas versijas saraksts, ko izprintet uz mazas lapinjas un ielikt makaa.. piekriitu tik daudz, ka pieturaas uz Riigu varetu izmantot kopeeju tabulu, protams bazt zem viena marsruta apaksaa citus, izmantojot mazas piebildiites, nevar- tas nav logiski. vizuaalais noformeejums mani apmierina ari pasreizeejam sarakstam.. taa kautkaa :)
un vai tu neesi aizmirsis kautkaa iezimet autobusus, kas kursee tikai 7dienaas un svetku dienaas?

Medniex
2009-01-13, 13:45
Nav tagad baigā gribēšana uz staciju iet, bet ja tas būs aktuāli, tad vēl garāmejot varētu :)

syntetik
2009-01-13, 13:52
Medniex, es tieši to pašu gribēju rakstīt - mr_serge variants Liepājas rajonā ir plaši izplatīts. Kas tur ko fotografēt? Tas tieši tāds arī izskatās. Melnbalts, protams, un reisiem, kas kādās dienās nav/ir, liek zvaigznīti, vai divas. Bet ideja jau tā pati vien ir.

Tavā variantā kaut kādos dienas gaismas/apgaismojuma nomaiņas brīžos abas krāsas var šķist līdzīgas, ja ne pat vienādas. Drīzāk jau brīvdienu reisiem varētu likt rāmi apkārt, bet darbdienu reisiem - pasvītrojumu. Jo zvaigznītes jau arī maziņas un omas var nesaredzēt :)

Wanags
2009-01-13, 14:07
Nesaprotu, kāds vēl murgs ar to esošo sarakstu?
Man liekas viss skaidri saprotams.

Tieši tavs variants ir murgs. Neņem ļaunā ...

Kesis
2009-01-13, 15:05
piekritiishu vanagam :dunno: nesaprotu ko ts serge te peras par neikiem

lab289
2009-01-13, 15:47
piekritiishu vanagam :dunno: nesaprotu ko ts serge te peras par neikiem

2 kesis, wanags u.c. :hmpf:

tieši tapēc, ka cilvēki aug slikti dizainētā vidē, jūsu klienti pieprasa slikti dizainētus darbus. tas, ka jums nerūp vide apkārt, nenozīmē, ka citiem vajadzētu būtu vienaldzīgiem.

kādēļ nīderlandē, un lēnām arī citur rietumeiropā, ir labāka dizaina un estētiskā kultūra kā citviet pasaulē?

tādēļ ka no bērnības ir ieaudzināts, ka dizainam ir jākomunicē, dizainam ir jāizglīto, nevis jādebilizē un jādegradē. cilvēki ir uzauguši ar tādiem dizaineriem kā Wim Cowell, Experimental Jet-Set u.c.

un lai piedod man augstie vadītāji, bet šajā sadaļā jūsu komentārus nelabprāt redzu.
jūs runājat par lietām, ko vai nu nedarat profesionāli vai nezinat pietiekami, lai konstruktīvi vai pat nekonstruktīvi varētu kritizēt, sanāk tāda aprobežota d**** vien.
ja kļūdos, tad lai jūsu klientiem veicas saņemt, ko labi uztaisītu.

2 mrserge

apsveicama ideja (varbūt paarlīmē paari pieturā savu versiju), vienīgais kas varbūt vēl vienkāršojamāks būtu: kursē tikai darbdienās un sestdienās būtu vieglāk paarsaucams par nekursē svētdienās? patīk krāsu kodēšanas ideja, bet varbūt ir citas krāsas, kuras arī daltoniķi redz? vai vienkārši nedaudz (10-20%) tumšāk un piesātinātāk šīs vajag.

p.s. ceru, ka translita konvertors strādā normāli, jo uni nav lv atbalsts.

earth
2009-01-13, 15:57
Tā kā es no Valmieras gala tad varu teikt, ka visu laiku mums tur ir tāds kā Mr Serge izveidojis (btw, sveicieni sen neredzētajam :)). Problēmu nav un viss saprotams. Dzīvojot Rīgā drusku bija jāpielāgojas šejienes sarakstiem.

Kesis
2009-01-13, 16:03
paga kur tur ir kkads dizains taj serges postaa?
P.S. lab289 labaak nebruukjee muti, pats ar savu postu nonaaci pretrunaas sev saciitajam

lab289
2009-01-13, 16:39
smuki burtus salikt arī jāprot, kaut vai izvēlēties atbilstošus viegli lasāmus šriftus. kā amerikāņu ceļazīmju Interstate, Erik Spiekermann šriftus Officina un InfoText.

par mutes brūķēšanu - kad vajag, jābrūķē. par grafisko dizainu es vienmēr pabrūķēšu ar cerību, ka latvijā beigsies "datordizaineru" (tas nav domāts kā cgi, bet drīzāk domāšanas līmeņa, neprofesionālisma, nespējas kombinēt analogos materiālus ar digitālajiem) ēra un cilvēki attīstīs kautcik sakarīgu dizaina izjūtu (sense?).

īsti nesaprotu kur tieši es esmu nonācis pretrunās sev sacītajam?

dizains var būt tikai labi izvēlēts burtu sakārtojums.

http://www.eatock.com/ liela daļa darbu ar tādi minimāli, ok par citu tēmu, bet kādēļ viņš tiek aicināts sniegt runas pa visu eiropu?

mrserge ir aizsācis labu tematu un pie viņa kustības saraksta var vēl strādāt, bet priekš manis tas ir dizains.

Kesis
2009-01-13, 16:42
ok nestriideeshos ar dizaina guru :2xrock: taga tak stiliigi minimaalisms un suudi kas peec nekaa neiskatas ir dizaina etaloni

earth
2009-01-13, 16:54
ok nestriideeshos ar dizaina guru :2xrock: taga tak stiliigi minimaalisms un suudi kas peec nekaa neiskatas ir dizaina etaloni

Nu cmon, nevajag te muļķi un apbižoto tēlot un neprotot normāli, konstruktīvi atbildēt pretī likt dumu sarkasmu ar vēl dumāku piebildi par minimālismu.

Kā jau lab289 izteicās dizains nav tikai smukas mēbelītes un weblapele. Tas vārds ir ļoti plašs. Tā kā daļa te tikai prot lamāties un neko jēdzīgu ierakstīt nespēj tad labāk to paturēt pie sevis. Tāpēc arī es nelienu šajā sadaļā tēlojot umņiku un kaut ko pa latvieša modei braucot virsū raksta idejai, tēmai utt utjp.

Lūdzu konstruktīvāk pilsoņi!

lab289
2009-01-13, 16:57
vajag nevis strīdēties, bet ar piemēriem risināt konstruktīvas sarunas.

viss ir diskutējams.
pat minimālisms un sūdi, kas izskatās sūdīgi un ir dizaina etaloni.

minimālisms smukai sieviešu apakšveļai bieži vien būs tikpat labi, kā ferārī beduīnam tuksneša vidū.

man liekas šādai vispārīgai informācijai jābūt reģionu līmenī koordinētai, viegli uzskatāmai, uztveramai un nesarežģītai.

offtopic, mani interesē ko tu Kesi uzskati par lietišķo grafiku/dizainu? paarāk daudz sanāk strīdēties par šo tēmu.

CUUKS
2009-01-13, 19:29
Šādi saraksti, kā piedāvā mr serge redzēti daudz kur - parasti gan pie starppilsētu autobusiem.
Un tiem ir viens liels mīnuss - ja sākumā šķiet, ka ir patīkami daudz reisu, tad beigās atklājas, ka neviens tā īsti nemaz i neder.

mr_serge
2009-01-13, 21:48
Cuuks: precizē lūdzu nedaudz to domu, vai tu runā par manis sakārtoto vai arī par manis fotografēto sarakstu. Diennakts laikā ir nākušas klāt dažas jaunas atziņas, rītdien centīšos tās realizēt, jo tagad ir foto arī ar sarakstu no otra gala, līdz ar to vēlos izveidot unificētu sistēmu ne tikai skatāmajai daļai, bet arī ērtu lietošanu šo datu sagatavotājiem.
Starp citu, izejas datus visiem šiem sarakstiem arī izdevās atrast—www.ropazi.lv (http://www.ropazi.lv) ir saites uz *.xls failiem, no kuriem top manis fotografētais saraksts. Tikai tur kaut kādas nesakritības laikos ir.

CUUKS
2009-01-13, 22:12
Es biju domājis tavējo sarakstu: vienkopus ir redzams liels reisu kopums, kas rada iespaidu, ka reisu ir daudz, taču papētot tuvāk atklājas, ka tā nemaz nav.

Adolf
2009-01-14, 03:48
Mr Serge: Tavs veidotais saraksts, man daudz reiz "dzīves grūtajos brīžos" ir palīdzējis atrast ceļu mājup...
(tākā, droši printē & līmē pāri)

...problēmu nav un viss saprotams.

:)

...vai pareizāk, būtu bijis rakstīt: reižj...? :beerchug:

Kesis
2009-01-14, 14:03
eu nedusmojaties uz mani, vakar man vilk uz kashkji :shy:

mr_serge
2009-01-14, 14:35
Oki doki. Ejam tālāk. Tiku pie otrā saraksta, kas atrodas pie centrāltirgus, lai varētu izpētīt smalkāk arī sarakstu no otras puses.

http://mrserge.lv/wp-content/riga-ropazi-kustibas-saraksts-forumama.jpg

Te klāt nāk dažas nianses, tai skaitā man pagaidām nesaprotamais reiss 20:20 (tikai svētdienās un svētku dienās), kas patiesībā varētu būt arī kļūda. Vēl joprojām šim nav nekāda sakara ar noformēšanu, bet gan ar datu apkopošanu un loģisku sakārtošanu.

http://mrserge.lv/wp-content/riga-silakrogs-riga-autobusu-kustiba-jaunais.png

Piekrītu komentāriem par vairāku reisu apvienošanu, līdz ar to atdalīju tos atpakaļ, toties visus papildus nosacījumus gan esmu atstājis tieši tādus pašus—vienam reisam ir tikai viens saraksts. Visam sarakstam kopā ir paskaidrojumi.

Nepiekrītu viedoklim par to, ka labāk ir rakstīt, kurās dienās nekursē, nevis, kā ir tagad, kad raksta, kurās dienās kursē. Sanāk sākt paskaidrojumu ar noliegumu, bet šajā gadījumā mēs priecīgi paziņojam cilvēkam, kas svētdienā pie -30 pēc Celsija atrodas pieturā, ka šis autobuss nekursēs tieši šodien.

Man vēl joprojām nepatīk tas, ka ir pārāk daudz paskaidrojumu. Starp citu, ņēmu vērā arī ieteikumu par fona krāsām, nevis pašu tekstu krāsu, bet to varētu realizēt jau tālākā nākotnē.

Vēl man gribētos pilnveidot pārskatāmību pa laikiem, teiksim, dienas daļām, tai pat laikā netaisot izņēmumu gadījuma dizainu maršrutiem, kas kursē tikai dažas reizes dienā.

Idejas?

p.s. Un paldies visiem komentatoriem, izskatās, ka diskusijas veidošanai ir bijis pamats! Gaidīšu arī kādu vizualizāciju, lai dzīve interesantāka šķistu.

mr_serge
2009-02-23, 06:15
Uzdūros divām fotogrāfijām ar autobusu sarakstiem, kādi tie ir Pēterburgā šobrīd.

http://www.tema.ru/travel/spb.02.09/IMG_4620.jpg

un

http://www.tema.ru/travel/spb.02.09/IMG_4551.jpg

Oridžinal links, varat palasīt arī par to, kā tad paši ziniet kam ir veicies Pēterburgā (http://www.tema.ru/travel/spb.02.09/).

Medniex
2009-02-23, 09:24
Man kā iebraucējam ļoti pozitīvi būtu tās pieturas, kuras var redzēt pie saraksta :)

syntetik
2009-02-23, 15:47
Aha, 4 metru augstumā. Tad, braucot uz Pīteri, jāņem līdzi binoklis, lai tajā sādžā neapmaldītos :D

mr_serge
2009-02-23, 18:03
Itālijā un Spānijā es sastapos ar sarakstiem autobusu pieturās, kur šie paši maršruti tika sarakstīti stabiņā sānā blakus sarakstiem. Bija diezgan ērti līdz brīdim, kad sapratu, ka autobusi var kursēt gan uz augšu, gan uz leju no saraksta (droši vien bija slinkums taisīt divus maketa variantus). Tajā brīdī iestājās manāms abloms.

Rekur beidzot atradu vienu bildi ar autobusu sarakstu no Turīnas, Itālijas.

http://mrserge.lv/wp-content/autobusu-pietura-torino-375x500.jpg

mr_serge
2009-10-26, 20:21
Nu re. Epopeja un pētījumi manā mīļajā tematā turpinās. Tagad esmu gājis tālāk un izskatījis variantu ar universālāku autobusu saraksta attēlojumu, lai tas der gan gadījumos, kad ir tikai daži reisi, gan gadījumos, kad konkrētā maršrutā ir daudz reisu. Lūdzu ievērtēt rezultātu un, ja ir kādi jautājumi, droši:

http://mrserge.lv/wp-content/autobusu-saraksts-jauna-variacija.png

termometrs
2009-10-26, 20:54
atstarpes un divu laiku likshana blakus pirmajam marstrutam kautkaa haotiski piekirts +loti daudz briivas vietas, varetu kautkaa kompaktaak horizontaali un lielaaki fonti cipariem nebutu slikti, lai es kabatas formaataa ari varetu katuko saskatiit:D

mr_serge
2009-10-27, 01:00
Es speciāli izvēlējos šo maršrutu grupu, lai parādītu, kā tas izskatās gadījumos, kad ir maršruts ar daudz autobusiem un blakus ir maršruts ar maz autobusiem. Princips ir sekojošs:
vertikālā daļa tiek dalīta blokos, kas apzīmē laika brīdi un attiecīgi parāda, cik šajā laika brīdī autobusu kursē. Tādējādi, piemēram, ir vieglāk saprast, cik autobusu kursē pusdienlaikā, kāda ir kustība darbadienas sākumā vai beigās. Ar šādu metodi grupējot atiešanas laikus ir iespēja ļoti fleksibli arī meklēt, kāds ir tas vizuālais intervāls (cik rindas ir nepieciešamas), lai iekļautu visus šajā laika posmā izejošos transportus. Piemēram, šajā autobusu sarakstā maksimālais uz vienu laika posmu ir četri atiešanas laiki, tāpēc arī veidots tieši tāds siets. Vizuāli mēs papildus varam precīzāk iezīmēt atiešanas laiku atrašanos, novietojot to augstāk vai zemāk arī katrā atsevišķā blokā.
http://mrserge.lv/wp-content/autobusu-saraksts-jauna-variacija-rezgis.png

Teorētiski vēl ir iespējama viena cita grupēšanas metode:
http://mrserge.lv/wp-content/mosgostrans-karte-_1253622522692.png
Bet tāda metode sevi neattaisno gadījumos, ja katru stundu tiešām kāds autobuss nekursē.

Pagāns
2009-10-27, 16:59
Varbūt labāk izskatītos, nevis sadalīts blokos ar sarkanām līnijām, kas manuprāt novēš pārāk daudz uzmanības un jau akcents, gandrīz lielāks ir līnijām nekā tekstam, kas manuprā nav labi :) Domāju, ka vajag sadalīt blokos, jo vienkrāsains fons uz tik liela apjoma rada nedaudz arī apjukumu. Tāpēc varbut var pamēģināt katru otro rindiņu gaišākā tonī. Piemēram (atzīšos, tagad nav laika taisīt vizualizāciju), pirmās divas 10% K, nākošās divas 15% K, nākamās atkal 10% K utt.

syntetik
2009-10-27, 21:59
Man patīk otrais no pēdējiem ar lielām stundām, tomēr baigi izstiepsies vertikāli, ja stundā kursēs 6 reizes. Bet arī dienas vidū nebūtu nesmuki, ja būtu tukša stunda pelēkā krāsā. Pat ļoti pārskatāmi. Nopietni.

Vēl liekas, ka man būtu pārskatāmāk, ja diena būtu sadalīta 3 daļās - rīts, pēcpusdiena un vakars. Atdalījums kaut vai ar biezāku strīpu. Un tad jau noformējums katrā daļā varētu pat atšķirties atkarībā no daudzuma - vai tur lielāki/mazāki cipari, fons u.tml. Šī ideja gan vairāk attiecas uz pirmo variantu - pirmspēdējais attēls.

mr_serge
2009-10-28, 22:41
Sadalījums ar sarkanajām līnijām manā atbildē nebija domāts kā dizaina elements, bet gan tikai apspriešanas vajadzībai lai varētu saprast, kā es esmu veidojis sietu. Raibināšana ar dažādām tonalitātēm ne pie kā laba nenovestu, jo viss paliktu pārlieku nepārskatāms tieši dēļ raibuma.
syntetik: Iemet InDesign tabulu un samet iekšā mana autobusu saraksta otro un ceturto maršrutu un tu sapratīsi, kāpēc Maskavas piepilsētas autobusu shēma ir absolūti nederīga šai gadījumā.
Kas attiecas uz dalījumu rīts/diena/vakars, tad tas ir kā reiz ļoti eleganti saprotams no mana dizaina un tieši tāda iemesla dēļ es to arī tādu taisīju — augšējā daļa ir rīts, vidus ir diena un apakša ir vakars. Un vienlaicīgi ir ļoti labi redzams, kā kura maršruta autobuss kursē kurā dienas daļa.

Pagāns
2009-10-30, 09:59
Ja reiz vajadzēja rādīt sarkanās līnijas, lai citi saprastu, tātad mans secinājums, ka bez kāda dalijuma cilvēkiem tomēr grūti uztvert. Es runāju par 5% atšķirību, nejau par 30 vai 100%, kas tiešām radītu raibumu. Varbūt tādā gadījumā pa toņiem var sadalīt tikai trīs daļas - rīts, diena vakars no kuriem rīts un vakars būtu vienādā tonī.

Medniex
2009-11-03, 17:04
Man vēl piebilstams, ka maršrutus ar zvaigznīti vēl viegli pamanīt burzmā, bet tos ar U un C gan grūtāk, jo burts ir tikpat liels kā cipars un tik labi neizceļ maršrutu, kā zvaigznīte, kas atšķiras no cipariem/burtiem ar savu izmēru un izvietojumu.

mr_serge
2009-11-04, 02:00
Pagānam: Ir milzīga atšķirība starp izstrādes procesa aprakstu un intuitīvu galaprodukta uztveri.

Medniekam: Paldies, ļoti vērtīgs komentārs, jo tas var nebūt skaidrs, neiedziļinoties pielietojuma būtībā. Paskaidrošu.
Autobusu sarakstiem ir jābūt uztveramiem arī cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Ir iespējams pamanīt to, ka vairāki simboli (zvaigznītes) ir aiz laika, bet, ja mēs novietotu arī burtus tādā pašā līmenī, atšķirot tos no laika simboliem, tos nevarētu pamanīt.

http://mrserge.lv/wp-content/autobusu-saraksts-blurred.png

Savukārt tā iemesla dēļ, ka burtus (tieši tāpat kā zvaigznītes) maršrutu laikiem liek tikai īpašu izņēmumu gadījumā, to uztvere ir atvieglota, jo tie seko līdz ar konkrēto atiešanas laiku.
Ja burti nav īpašs izņēmums, tad parasti tos nodala kā atsevišķu maršrutu (piemēram, Rīgā kursē 51 un 51A autobuss, utml.).
Protams, varētu diskutēt par to, vai nav prātīgi tad pieturēties tikai pie zvaigznītēm vai tikai pie burtiem, bet manā gadījumā klasifikācija bija: zvaigznītes attiecas uz izņēmumiem laikā (darbadienas, brīvdienas), burti attiecas uz izņēmumiem maršrutā (papildus pieturas). Šādu klasifikāciju lieto ļoti bieži.
Vēl varētu lietot arī specsimbolus, bet ar tiem ir mūžīga problēma tāpēc, ka katru simbolu ir jāmācās no jauna, ja tas nav vispārpieņemts un populārs. Gadījumā ar, piemēram, «maršruts līdz Ulbrokai», cilvēks, kas reizi gadā šo sarakstu būtu spiests lietot, specsimbolu nekad neatcerēsies un katru reizi mācīsies no jauna.

Uhh. Ceru, ka nav baigais palags un ir saprotams (ir divi naktī un ļoti miegs nāk).

OOOO
2009-11-19, 12:30
Mēs arī lēnām sākam cīnīties ar dažādām nejēdzībām autobusu sarakstos :) re, http://www.zooom.lv/autobusu_saraksts

mr_serge
2009-11-23, 20:22
Paldies, ļoti vērtīgs katalogs ar elektroniskajiem autobusu sarakstiem Latvijas teritorijā. Varētu kādu dienu noderēt smalkākiem pētījumiem.

No savas puses papildinu ar svaigiem kadriem no Daugavpils.

Tramvaju saraksts:
http://mrserge.lv/wp-content/daugavpils-2009-rudens-18.jpg

Autobusu saraksts (ja īpaši kādam ir vēlme, varu ielikt arī lielākā izmērā, bet tur īsti nav ko pētīt):
http://mrserge.lv/wp-content/daugavpils-2009-rudens-19.jpg

mr_serge
2010-02-03, 02:41
Tātad, papildinu ar jaunāko no saviem krājumiem (diez, vai kādu dienu uz mani kāds no foruma administratoriem sāks dusmoties par vecas tēmas cilāšanu?).

Šis ir no Krievijas. Formāts gan ir maziņš, toties ļoti sakarīgi parāda šausmas funkcionalitātē.

http://mrserge.lv/wp-content/autobusu-pieturzime-krievija.jpg

Es arī turpinu jau sen iesākto LV autobusu sarakstu fonkcionālā dizaina izstrādi. Rekur skice topošajam (pareizāk sakot, izstrādes apraksts tam, ko publicēju jau iepriekš):

http://mrserge.lv/wp-content/autobusu-saraksta-funkcionalais-apraksts.png

Par lietām, ko iepriekš nebija cilvēki sapratuši:
1) ikdienā lietojot sabiedrisko transportu no konkrētās pieturas, svarīgi ir tas, vai no manas pieturas konkrētā virzienā šobrīd ies kāds transporta līdzeklis, nevis konkrētais maršruts (īpaši pilsētas centrā vai tā tuvumā)
2) kad tiek meklēts atiešanas laiks un tas tiek salīdzināts ar citu maršrutu vai pat transporta veidu atiešanas laikiem, vienmēr nākas atcerēties, cikos bija tikko skatītā atiešanas laiks (ko atrisina manis piedāvātais variants)
3) sabiedriskā transporta uzņēmumiem vienmēr šķiet pārāk sarežģīti uztaisīt pieejamu sarakstu visās vidēs (pie autobusu pieturām, elektroniski, SMS, utt.)
4) es cenšos pielietot jau pieejamo infrastruktūru (šai gadījumā — stendus pieturvietās), lai atbrīvotu no lieliem papildus izdevumiem un sniegtu maksimālo atdevi
5) ļoti biežām sabiedriskā transporta līnijām ar īpaši lielām atšķirībām brīvdienās un darbadienās ir iespēja pievienot blakus divus sarakstus — viens darbadienām un viens — brīvdienām, tos kodējot krāsās (kā, piemēram, tas ļoti efektīvi darbojas Londonā)

Gaidīšu konstruktīvus piedāvājumus un nopēlumus. Darbs turpinās!

zhagata
2010-03-23, 21:08
Es sev esmu izzveidojusi šādu sarakstu, ko turu makā, jo gadās arī vajadzība braukt uz pastu, tagad jau Ropažos

http://content5-foto.inbox.lv/albums125554076/zhagata13/Saraksts/Silakrogs.jpg

mr_serge
2010-04-05, 12:03
Šis ir labs. Ja tevi interesē tikai Rīga, Zaķumuiža, Ropaži, tad šis der perfekti. Es visu laiku gan mokos pie dizaina tieši tai tāfelei, kas atrodas katrā pieturā. Ir jāņem vērā, piemēram, ka tavā tabulā ir vairāki piegādātāji. Tātad, tīri teorētiski, tiem katram pieturā var būt savs autobusu saraksts. Kā tos izvietot tā, lai var pārskatāmi visus sarakstus vienlaicīgi apskatīties, ir kvests, ko risinu šajā foruma tēmā.
Paldies par ideju pievienot arī citus maršrutus, tas paver jaunus izaicinājumus.

mr_serge
2010-11-26, 18:22
Lūk, uzradās vēl viens interesants autobusu saraksts. Šis nāk no piemaskavas:

http://imm.io/media/2f/2fwz.jpg

mr_serge
2010-12-05, 22:17
Jaunākais atradums — Eidenhovena, Nīderlandē.

http://mrserge.lv/wp-content/IMG_6181.jpg

mr_serge
2010-12-14, 08:27
Gribēju jau sen ielikt, bet biju aizmirsis. No oktobra Rīgā tramvajiem ir jauns saraksts. Nedaudz prātīgāks par iepriekšējo, bet tāpat vēl ļoti tālu no sakarīgā.

http://mrserge.lv/wp-content/20101011.jpg

syntetik
2010-12-14, 12:07
Domāju, ka labāk būtu novilkt horizontālas strīpas, sadalot stundu 6 daļās, t.i. minūtes, piemēram, 04 un 09 virs pirmās strīpas, 12 un 18 virs otrās u.t.t. Tādā veidā būtu vieglāk uztvert, vai meklētajā stundā un tās sestdaļā vispār kaut kas kursē. Turklāt tas īpaši nepalielinātu izmantojamo laukumu.

Par vairākiem maršrutiem aptuveni vienā laikā - nu te vēl jāpadomā. Nekas sakarīgāks par virtuālu 3D sarakstu pagaidām nenāk prātā :) Iedomājies - ekrāns un katra maršruta laiks redzams cauri spīdot iepriekšējam, bet ar nelielu nobīdi (proporcionāli atkarībā cik liela nobīde laikā) un citā krāsā.

Vēl pie daudzmaršrutu saraksta varētu mēģināt vienā stundas sestdaļā iebliezt 2-3 maršrutu laikus, sakārtotus pēc laika, turklāt katru maršrutu savā krāsā. Tomēr šāds variants prasītu fonta izmēra izmaiņas uz mazāku, ja jāiespiež A4 lapā, bet ja uz lielāka palaga, tad domāju, ka būtu salasāmi.

mr_serge
2010-12-14, 12:45
Šo konkrēto sarakstu man pat ir grūti īpaši komentēt, jo te valda milzīgs haoss. Apkārt laiku tabulai no visām pusēm ir maršruta vai arī pieturas nosaukumi vairākas reizes salikti. Absolūti bezjēdzīgi. Pamēģini šo sarakstu tiešām saprast lasot to angļu valodā. Kurā brīdī tev pieleks, ka «5. depo (Brīvības ielā)» nav domāts kā maršruts (uz ko norāda ikona kreisajā pusē). Ja lasi to pašu latviski, tad kur tas depo atrodas un līdz kurienei es varu aizbraukt? Un tā tālāk.

mr_serge
2010-12-14, 13:26
Šodien vēl viens smukumiņš uzzīmējās. Cilvēki te cenšas un ņemas, un redz līdz kādām lietām nonāk.

http://mrserge.lv/wp-content/perm_av_871.png

Ieraksts un diskusija par šo tēmu krievu blogotnē (http://community.livejournal.com/ru_designer/3992822.html).

syntetik
2010-12-14, 14:01
Labākais ir fūterī - Я Love Пермь :D

Izlasot bloga rakstu, top skaidrs, kāpēc tāds tas saraksts. Šķietami neracionāls, tomēr dažos punktos pārspēj jebkuru racionālu variantu.

Bet šajā sarakstā ir cita ideja - transports kursē ik pēc noteiktām minūtēm, nav konkrēta laika. Un pilsēta ir liela un nav jāuztraucas, ka būtu jāgaida pusstundu un jāsalst. Tāpēc arī saraksts tāds. Pavisam cita veida informācija.

mr_serge
2010-12-14, 16:35
syntetik, palūkojies uz to no šāda viedokļa.

http://mrserge.lv/wp-content/saraksti-apvienoti.png

Ideja ir tā pati, ir tikai savādāks risinājums.

syntetik
2010-12-14, 16:43
Tad es kaut ko nesapratu laikam :)

Ideja jau vienmēr ir viena un tā pati - novest līdz pasažiera apziņai transporta līdzekļa attiešanas laikus.
Te risinājumi ir pilnīgi atšķirīgi - pirmajā ir minēti laiku intervāli katram maršrutam un pēc tam stabiņos pieturas; otrajā ir tikai viens maršruts un viņa laiki katrā stundā.

Priekš viena maršruta noteikti otrais ir labāks. Bet tādā pašā laukumā redz var iespiest vairākus maršrutus pie nosacījuma, ka nav konkrētu pienākšanas/attiešanas laiku.

Vai ar to + zīmi tu domāji, ka abus variantus varētu apvienot?

mr_serge
2010-12-15, 03:33
Jā, apvienot. Tikai arī te tev ir jāsaprot, ka es domāju ar apvienošanu absolūti dažādas lietas — atiešanas laikus apvienot ar maršrutu, kas krievu variantā ir realizēts daudz labāk. Nu, teiksim, iedomājies tramvaja pieturu uz Krišjāņa Barona un Merķeļa krustojuma. Tur ir vairāki maršruti, kas kursē, bet kur tie iet, ir diezgan maza sajēga. Kāpēc gan neuzlikt vienu tāfeli arī ar maršrutiem, bet salikt tos tā, lai ir skaidrs, kurā brīdī kurš no maršrutiem aizbrauc kaut kur citur (jo ir absolūti skaidrs, ka vairākas pieturas tāpat tiem ir vienādas).

Es nekad nezinu, cikos atiet, teiksim, sestais tramvajs. Vados tieši no tā viedokļa, ka kaut kad tūliņ gan jau pienāks. Būtiski ir tikai tas, cikos aiziet pēdējais un cikos pienāk pirmais. Intervālus var izrēķināt un salikt, tā galīgi nav problēma.
Šai gadījumā man šķiet būtisks informācijas pasniegšanas veids, nevis tas, kādā veidā atiešanas laiki ir definēti.

Kas attiecas uz Rīgas satiksmes plāksni, tad te prasās līdzīgi izrīkoties, kā vienā citā šī foruma ierakstā, kur ļoti gribējās mana padoma pēc mājaslapas paskata uzlabojumiem (http://cgimage.lv/forum/showthread.php?9824-webyweb).

mr_serge
2011-01-07, 15:52
Šis ir lielisks, nevarēju atturēties un neielikt pie krājumiem:

http://mrserge.lv/wp-content/lv_l_2010071611403020638.jpg

Avots (http://miljons.com/lv/10133/).

syntetik
2011-01-07, 16:02
Nu, mr_serge, nevarēji noturēties? Skaidrs, ka tava vājība ir autobusu saraksti, bet tomēr varēji nofočēt vai nokopēt un atlikt atpakaļ :D

martinsb
2011-01-15, 23:41
tas nav gluži Silkrogā. zinu jo arī tur pat mitinos.
problēma nav sarakstā, lai kāds viņš ari nebūtu vienmēr tu jau vinu ar laiku atšifrē, problēma ir tas ka nostājās 2 autini blakus abi ir identiski tikai viens brauc uz Rīgu otrs uz Ropažiem.
ej pie tā šofera un prasi kā idiots. uz Rīgu?

mr_serge
2011-09-20, 16:31
Turpinam kolekciju.
Jaroslavļa, Krievija.

http://www.tema.ru/travel/ree-2/IMG_6553.jpg

Kamišina, Krievija

http://www.tema.ru/travel/ree-6/IMG_1277.jpg

mr_serge
2011-12-11, 04:51
Nevarēju atturēties un nepievienot šo šedevru. Pakistāna.

http://www.tema.ru/travel/pakistan-1/IMG_0220.jpg

intssed
2011-12-12, 00:13
Jā, šo var arī mazāka auguma cilvēki izlasīt.

syntetik
2011-12-12, 13:30
Kolekcijai pietrūkst pieturvietas zīme no Turcijas. Uz zīmes esot uzraksts "DURAK".

mr_serge
2012-03-04, 23:35
Sveicieni no Baltkrievijas:

http://farm8.staticflickr.com/7191/6950100481_08d3c61326_z.jpg

mr_serge
2012-07-17, 22:07
Jaunākais kolekcijas papildinājums no Albānijas:

http://www.tema.ru/travel/bexp-4/4F2C6902.jpg

syntetik
2012-07-21, 16:55
Man patīk stūrīši! Baltai strīpai stūris ar lielu radiusu, bet bleķis izgriezts/locīts ar mazāku. Izskatās tizli, bet smaidu rosoši :)
Par cipariem viss kārtībā - skaidrs, ka albāniešiem redzes problēmas nav. Mellenes laikam ēd cauru gadu.

mr_serge
2013-03-29, 18:09
Blogā uzrakstīju par interaktīvo sabiedriskā autobusa kustības karti Tallinā. Raksta beigās ir autobusu saraksti no padomju Latvijas laikiem. Iesaku papētīt.
http://mrserge.lv/2013/tallinas-sabiedriska-transporta-tiessaites-karte/

syntetik
2013-04-02, 13:12
Apskatījos blogā bildes par igauņu brīnumiem. Būtu jānotiek brīnumam, lai mums tā būtu. Kolīdz uz to ies, atradīsies asinssūcēji, kas centīsies nosmelt krējumu, rezultātā gan sab.trans.pak.cenas celsies, gan maizes cena celsies, filmas kinoteātrī būs dārgākas, kompaktdiskiem vēl kāds nodoklis un valdība speķaināka. Valstī ir jānomaina pamperi, pied$%sts pamatīgi.

mr_serge
2013-04-11, 23:45
http://mrserge.lv/assets/006.800.png

Šis, šķiet, ir skaistākais, ko esmu redzējis, kopš uzsāku vākt. Belgoroda, Krievija. Attēla oriģināls (http://artgorbunov.ru/observations/raspisanie-trolleybusa/).

premium
2013-04-12, 11:34
Pēc kā tu nosaki saraksta skaistumu? :D

syntetik
2013-04-13, 05:30
Premium, intuitīvi jāuztver mrserge ironiju.

intssed
2013-04-14, 11:55
Viss jaunais esot labi aizmirsts vecais.

mr_serge
2013-11-23, 17:50
Skaists video ar paskaidrojumiem par autobusu pieturu Londonā. Krievu valodā.
http://www.youtube.com/watch?v=qSPk6PKmeFg